Lipno skup antyków i staroci

Kupujemy antyki oraz starocie Lipno, profesjonalna wycena rzeczoznawców oraz szybka i komfortowa obsługa. Zamień zbędne rzeczy na gotówkę.

Zapewniamy dojazd do klienta oraz rzetelną wycenę posiadanych przedmiotów.

Działamy na rynku od 10 lat. Skupujemy takie przedmioty jak: aparaty fotograficzne, bagnety, banknoty, biżuteria, figurki porcelanowe, grafiki, gramofony, komiksy, książki, lampy, mapy, medale, motocykle i motorowery z PRL oraz części do nich, monety, mundury (wojskowe, milicyjne, kolejarskie, strażackie itp…), i ich części (czapki, buty, kabury), obrazy, odznaczenia, patefony, płyty winylowe, pocztówki, radia, stare dokumenty (zdjęcia, bony, akcje, mogą być niekompletne), szable, wyroby ze srebra, świeczniki, zegary i zegarki oraz części do nich, znaczki pocztowe, żyrandole i inne.

Zadzwoń: 791 132 916

Ciekawostka o mieście:

W Lipnie urodziła się Pola Negri właściwie Apolonia Chałupiec (albo: Barbara Apolonia Chałupiec[2]) urodziła się w Lipnie na terenie ziemi dobrzyńskiej, w rodzinie drobnomieszczańskiej, jej ojciec – słowacki Rom – był drobnym rzemieślnikiem, matka – Polka Eleonora z Kiełczewskich – prowadziła dom. Gdy Pola Negri była małym dzieckiem, jej ojca aresztowano i zesłano na Sybir. Odtąd wychowywała ją tylko matka, z którą przeprowadziła się w 1902 do Warszawy. W Warszawie matka prowadziła sklep, pracowała jako pomoc domowa[4]. Na wakacje przyjeżdżały jednak stale do dziadków do Brdowa. Matka zauważywszy uzdolnienia aktorskie córki wspierała jej ambicje i rozwój w tym kierunku. Dziewczynkę posłano na lekcje tańca i gry aktorskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *