KUPUJEMY starocie Łódź

Kupujemy antyki oraz starocie Łódź , profesjonalna wycena rzeczoznawców oraz szybka i komfortowa obsługa. Zamień zbędne rzeczy na gotówkę.

Zapewniamy dojazd do klienta oraz rzetelną wycenę posiadanych przedmiotów.

Działamy na rynku od 10 lat. Skupujemy takie przedmioty jak: aparaty fotograficzne, bagnety, banknoty, biżuteria, figurki porcelanowe, grafiki, gramofony, komiksy, książki, lampy, mapy, medale, motocykle i motorowery z PRL oraz części do nich, monety, mundury (wojskowe, milicyjne, kolejarskie, strażackie itp…), i ich części (czapki, buty, kabury), obrazy, odznaczenia, patefony, płyty winylowe, pocztówki, radia, stare dokumenty (zdjęcia, bony, akcje, mogą być niekompletne), szable, wyroby ze srebra, świeczniki, zegary i zegarki oraz części do nich, znaczki pocztowe, żyrandole i inne.

Zadzwoń: 791 132 916

W 1820 r.[33] na podstawie dokumentu z dnia 18 września, sygnowanego przez księcia, namiestnika Królestwa Polskiego Józefa Zajączka, władze rządowe włączyły Łódź do grona osad przemysłowych i przeznaczyły jej rolę ośrodka tkackiego i sukienniczego[34]. Przemawiały za tym warunki naturalne i prawne:

  • państwowa własność ziemi – możliwość wydzielania działek osadnikom,
  • duże zalesienie – drewno jako materiał budowlany i opałowy[33],
  • liczne drobne rzeczki[33] o dużym spadku (m.in. Ostroga/Łódka, Jasień, Olechówka) – energia do napędu maszyn.